clock

Po–Pá: 08:00 – 16:00

So: Podle domluvy

locate

Hostinského 1536/7
hl. město Praha 155 00, 4 patro

Mikroskopická stomatologie

Jednou z podmínek kvality a trvanlivosti stomatologické­ho ošetření, bez ohledu na to zda se jedná o protetiku, endodoncii nebo konzervační stomatologii, je přesnost. U fixních protetických náhrad se bavíme o desetinách mi­limetrů, při sondování vstupu do kořenových kanálků po­užíváme kořenové nástroje 0,6 mm silné.Proto je nezbytné, aby si ošetřující lékař „zvětšil“ ošetřované zuby pomocí optické pomůcky – operačního mikroskopu.

Při ošetření kořenových kanálků zubu musíme ošetřit struktury, které mají rozměry od 0,1 mm do 0,5 mm. Při výrobě plomby nebo korunky musíme vnímat a kontrolovat rozměry v řádu mikrometrů, tedy menší než je šířka lidského vlasu. Pokud nejsou tyto rozměry respektovány a je pracováno„na slepo“, úspěšnost ošetření je velmi malá (50-60%). Totéž platí o chirurgických výkonech v dutině ústní.

Naopak při použití mikrochirurgického přístupu, tedy práce pod operačním mikroskopem, dosahujeme podstatně vyšší úspěšnosti ošetření (98-99%), v případě chirurgických výkonů pak daleko menších nebo žádných pooperačních potíží. Výsledkem je minimální zatížení pacienta a záruka dlouhodobé životnosti a prognózy ošetřených zubů.